Volkswagen zwiększa inwestycje w Polsce

Jesienią we Wrześni ma rozpocząć się budowa nowej fabryki niemieckiego potentata przemysłu motoryzacyjnego – Volkswagena.

lubricants eurol olej silnikowy do ochrony silnika Pełna regeneracja rozdzielaczy hydraulicznych do maszyn znanych marek

W 1993 r. Volkswagen zbudował w Poznaniu swoją pierwszą fabrykę, gdzie obecnie od 10 lat produkuje samochody marki Caddy. Przedstawiciele niemieckiego producenta są na tyle zadowoleni z poznańskiej fabryki, że także kolejną postanowili otworzyć w Wielkopolsce. Fabryka we Wrześni ma zajmować powierzchnię 220 hektarów, z czego ok. 300 tysięcy metrów kwadratowych znajdzie się pod dachem. Fabryka we Wrześni obejmie dział produkcji karoserii, lakiernię oraz dział montażu. Volkswagen chce tu produkować wszystkie warianty swojego craftera. Planowane nakłady inwestycyjne szacuje się na 800 milionów euro, a pierwsze auta mają wyjechać z wrzesińskiej fabryki w trzecim kwartale 2016 r.

Inwestycja Volkswagena jest jedną z kilku planowanych w najbliższych latach w Polsce, co ma spowodować dynamiczny rozwój całego przemysłu motoryzacyjnego w naszym kraju. Jeśli wszystkie prognozy się sprawdzą, w 2017 r. nad Wisłą będzie powstawać nawet milion nowych samochodów rocznie.

bledy-biznesowe.planowanie.net.pl